سیستم آموزش مجازی lms چیست

نرم افزار کلاس آنلاین یکی از راه های ایجاد ارتباط آنلاین بین مدرس و دانشپذیر است. برای پیاده سازی آموزش الکترونیکی و سیستم یادگیری مجازی، سامانه lms  و نرم افزار کلاس انلاین تنها بخشی از تکنولوژی های مورد استفاده در این حوزه می باشند. قیمت lms  و نرم افزار وب کنفرانس نیز رفتن به سمت آموزش مجازی را بسیار به صرفه کرده است. یکی از مهمترین نکاتی که صنعت آموزش را از سایر صنایع متفاوت کرده است، وابستگی کسب و کارهای مختلف به آموزش است. صنعت آموزش و پرورش نیروی انسانی بدون شک ازپیش نیازهای ورود به هر کسب و کاری است. این باعث شده است که هیچ صنعتی خود را از آموزش بی نیاز نداند و تمام مشاغل به نحوی با آموزش گره خورده اند. در این میان محدودیت منابع در سازمان های مختلف رویکرد آموزش منابع انسانی را تغییر داده است. علی رغم اینکه آموزش منابع انسانی سازمان ها کاری پرهزینه است، اما یک سازمان موفق می داند آموزش مستمر نیروی انسانی برای تامین چابکی سازمان مقابل تغییرات، امری اجتناب ناپذیر است. همین امر باعث شده است تا سازمان ها به دنبال راهی باشند تا بتوان آموزش منابع انسانی را با در نظر گرفتن موضوع زمان و هزینه به صورت بهینه تری انجام داد.

در این میان رویکرد آموزش از راه دور، می تواند به کمک مدیران منابع انسانی شرکت های مختلف آمده و با ابزارهای مختلف آموزش الکترونیکی تا حدود زیادی این موضوع را پوشش دهد.

این موضوع برای آموزشگاه ها و دانشگاه ها نیز صدق می کند. یک ال ام اس دانشگاهی مناسب می تواند به دانشجویان کمک کند که بدون نیاز به در نظر گرفتن بعد مکان و زمان، در دوره های آموزشی مورد نظر خود شرکت نموده و در پایان نیز، گواهی پایان دوره دریافت کنند. مدیران موسسات آموزشی مختلف هم برای افزایش درآمد  خود در بازار رقابت آموزش، ناچار به کاهش هزینه های ثابت شده اند. آن ها نیاز دارند هزینه های اجاره کلاس و مکان آموزش حضوری را به حداقل رساننده و به سمت دوره های آموزش مجازی تغییر رویه دهندد. همچنین این موضوع ب آن ها کمک می کند که علاوه بر دانشجویان شهر خود، به راحتی تعداد ثبت نامی های خود از شهرستان های مختلف را نیز افزایش دهند.

 با پیاده سازی آموزش مجازی به صورت موفق و صحیح، بسیاری از مزایای آموزش از راه دور محقق خواهد شد. تدریس آنلاین به دانشجویان و یا آموزش وبینار برای مدیران عامل، می تواند از طریق نرم افزارهای آموزش الکترونیکی مختلفی انجام پذیرد. هر یک از این ابزارها می توانند صنایع مختلف را در برگزاری یک جلسه کلاس آنلاین یا یک دوره آموزش انلاین بلندمدت یاری کنند. ازمون های انلاین هم به نوعی برای افراد و صنایع مختلف دارای مزیت های بی شماری هستند. سیستم آموزش الکترونیکی LMS تنها یکی از ابزارهای حرفه ای پیاده سازی دوره های مجازی است. بسیاری دیگر از ابزارها مانندنرم افزار ویدئو کنفرانس و سیستم مدیریت آموزش مجازی نیز در این میان می توانند کمک کننده باشد.

یک سیستم یادگیری مجازی می تواند برای سازمان ها در حکم یک بستر رشد و توسعه منابع انسانس آن سازمان به حساب بیاید. انتخاب درست و صحیح سامانه lms نیز معیارهای مخصوص به خود را دارد. تنوع سیستم های مختلف نرم افزار اموزش انلاین و ازمون انلاین، ممکن است مدیران را در انتخاب یک نرم افزار یادگیری الکترونیکی مناسب، دچار سردرگمی کند.

ژوئن 23, 2020

0 پاسخ به "سیستم آموزش مجازی lms چیست"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به شرکت دانش پویان آموزگار میباشد. © ۱۳۹۹

X