پای گلایه دانشجویان از نحوه ارائه آموزش مجازی

دانشجویان دانشگاه های مختلف همچنان از وضعیت برگزاری کلاس های آنلاین ناراضی اند و به نظر می رسد نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم، چالش جدیدی پیش روی دانشگاهها و دانشجویان به حساب می آید.

به گزارش خبرنگار مهر، نیمسال دوم ۹۸-۹۹ دانشگاه‌ها به نیمه راه رسید؛ ترمی که آموزش مجازی، دانشجویان و دانشگاه‌ها را با چالش جدید و پیچیدگی‌های خاصی رو به رو کرد. در ابتدا آن دسته از دانشگاه‌ها که زیر ساخت لازم را برای آموزش مجازی نداشتند، با تاکید وزارت علوم بستر مورد نیاز را فراهم کردند و از طرفی اساتید و دانشجویان را به این سمت سوق داد که خود را در این چالش دو سویه محک بزنند.

همزمان با آغاز آموزش مجازی در دانشگاه‌ها، گزارشی درباره مشکلات دانشجویان در این مدل از آموزش در خبرگزاری مهر منتشر شد. پس از آن وزارت علوم با ارسال بخشنامه‌ای ۲۰ بندی به دانشگاه‌ها تاکید کرد که با دانشجویان همراهی لازم را داشته باشند.

بلافاصله پس از ابلاغ این بخشنامه، شوراهای آموزشی در بسیاری از دانشگاه‌ها تشکیل شد تا رویکرد دانشگاه را در خصوص مفاد این بخشنامه تعیین کنند و به نوعی براساس این بخشنامه به فراخور زیرساخت‌های آموزش مجازی، ارائه تسهیلات آموزشی به خود دانشگاه‌ها واگذار شد.

یک دانشجوی دانشگاه خوارزمی به این موضوع اشاره می‌کند که برخی از همکلاسی‌هایش در روستا زندگی می‌کنند و به نت پرسرعت دسترسی ندارند و نمی‌توانند در کلاس‌های آنلاین حضور یابند در این رابطه به مهر می‌گوید: حجم مصرفی اینترنت برای دانشجویان بسیار زیاد است و اساتید فایل‌های سنگینی بر روی سامانه می‌گذارند و دانشجویان مجبورند آن را دانلود کنند؛ همچنان هم خبری از رایگان شدن اینترنت نیست.

این دانشجو در ادامه به این موضوع اشاره می‌کند که برخی از هم کلاسی‌هایش در روستا زندگی می‌کنند و به نت پرسرعت دسترسی ندارند و نمی‌توانند در کلاس‌های آنلاین حضور یابند.  همچنین چالش های زیر را نیز عنوان کرد

  • بی نظمی اساتید در تدریس دروس
  • برخیاساتیدفقط به دادن جزوه اکتفا کردند
  • چالش برگزاری ارزشیابی در کلاس‌های آنلاین
  • قطع و وصل‌های مکرر سامانه / در واتساپ با اساتید در ارتباطیم
ژوئن 23, 2020

0 پاسخ به "پای گلایه دانشجویان از نحوه ارائه آموزش مجازی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به شرکت دانش پویان آموزگار میباشد. © ۱۳۹۹

X